Obecné

Určitě vás napadá spoustu dotazů, na které vám zatím nikdo neodpověděl. Ať už bude váš dotaz jakýkoliv a bude zasahovat kteroukoliv oblast webových prezentací, vždy vám v rozumném čase odpovíme. Nebojte se ptát. Otázky jsou základem úspěchu a správného porozumění.

*) Povinné údaje

Další stránky: «« « 1 2 »» »»»

#45 13. 10. 2012 Jak vkládat videa na web?

Jana Kalenská: Dobrý den přeji, ráda bych na svůj osobní web vkládala vlastní videa, ale jsou datově náročné na můj hosting. Neznáte náhodou nějaké řešení, abych nemusela videa převádět a vložila je na svůj web?

Petra Mikulášková

Dobrý den paní Kalenská, můžete zkusit Youtube. Vytvořte si zde účet, video sem nahrejte a pak je sdílejte na svém webu.

#44 9. 10. 2012 Jak používat facebook ads a nebýt plátce daně?

Karel Vašek: Dobrý den, chtěl bych používat facebook reklamu, ale nechci kvůli tomu platit daň. Existuje nějaký způsob jak to řešit?

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Vašku, možnost by jedna byla - fakturovat musíte přes plátce daně. Tím může být reklamní agentura či firma. V opačném případě se stanete povinně plátcem daně.

#39 15. 8. 2012 Zápis v katalogu www.firmy.cz bez IČ

Jan Kulhavý: Dobrý den, vlastním penzion a nedaří se mně přidat zápis do katalogu firem na www.firmy.cz. Kde to po mně chce IČ, které nemám, k provozu penzionu není potřeba. Dá se dostat můj zápis do tohoto katalogu? Děkuji za pomoc. Kulhavý.

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Kulhavý, zjišťovala jsem to přímo u tohoto katalogu a cituji odpověď:

Při založení každého firemního zápisu bez IČ je nutné dokázat, že je z činnosti odváděna daň a že je činnosti prováděna legálně. V případě ubytování například zaslat kopii dokumentu o platbě daní za ubytovací služby, o platbě odváděné obci při provozování ubytovacího zařízení nebo kopii první strany z ubytovací knihy.

Jakmile obdržíme jeden z těchto dokladů, bude možné informovat Vás o dalším postupu pro založení firemního zápisu.

Lze tedy mít i zápis bez IČ, ale je nutno doložit, že je činnost dělána legálně.

Katalog www.firmy.cz patři k mála katalogům, kde se zápis vyplatí mít. Přichází z tohoto katalogu návštěvníci. 

#37 9. 8. 2012 Kam otevírat odkazy?

Pavel Novák: Zdravím, jak je to prosím s odkazy? Mám je dělat odkazy tak, aby se otevíraly v novém okně nebo v původním? Děkuji za odpověď. Novák.

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Novák, odkazy je lepší otevírat ve stejném okně. Je to zažité a doporučované. Pokud je okno otevřeno v novém okně, tak se nejde vrátit o stránku zpět.  

#31 8. 7. 2012 Tvorba ebooků

Anna: Dobrý den, občas zavítám na vaše stránky a pročítám si nové články. Plánujete vydat nějaké materiály v PDF či jako formu e-booků?

Petra Mikulášková

Dobrý den paní Anno, v tuto chvíli postupně připravujeme krátký e-book, který bude pojednávat o výběru dodavatelské firmy pro tvorbu webových stránek. Bude určen hlavně zadavatelům - klientům, kteří chtějí mít vlastní webové stránky na míru. Předpoklad spuštění činní 1 měsíc.

#20 14. 5. 2012 Jak změnit majitele domény

Pavel Horák: Dobrý den, kdysi jsem měl doménu, kterou mi registroval nyní můj bývalý známý. Teď, když tu doménu potřebuji používat, tak nemůžu. Doménu registroval na sebe. Nevíte náhodou o nějakém řešení, jak tu doménu získat zpět?

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Horáku, tak to je nemilá situace a moc vás nepotěším. Doména patří vždy tomu, kdo je jejím držitelem a veškeré přístupy se zasílají na registrovaný email. Pokud tento email není váš, ale vašeho známého, tak vám musí přeposlat přístupy, abyste s doménou mohl manipulovat a převést ji na sebe. Jediným schůdným řešením je domluva.

#19 1. 5. 2012 Proč vidím tabulku ve dvou prohlížečích jinak?

Petr Ponařík: Dobrý den, rád bych se vás zeptal na jednu otázku. Proč jsou weby vidět např. v Mozzile jinak, než v Internet Explorer? Např. tabulka v jednom je je hezky vykreslená a v druhém je text uvnitř posunutý.Lze toto nějak odstranit? Děkuji moc.

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Ponaříku,

dříve byly tyto rozdíly hodně veliké. Dnes je situace lepší. Každý prohlížeč vyvíjí jiná firma, proto mají mezi sebou rozdíly ve vyobrazení dat na internetu. Nevidí si navzájem do své práce, proto dochází k těmto rozdílům. Rozdíly jsou v současnosti minimální, takže by neměli jakkoliv narušit chod webové prezentace, ať už si ji prohlížíte v jakémkoliv novějším prohlížeči.

#18 1. 5. 2012 Záloha dat na webu

Kateřina: Dobrý den,
jsou nějakým způsobem ochráněna data na webových stránkách? Jde mi to situaci, kdy mi web přestane jet a najednou se z něj ztratí nějaká data? Jsou někde zálohována? Děkuji.

Petra Mikulášková

Dobrý den paní Kateřino,

data jsou ukládána na webhosting, který vaše data zálohuje. Zde mají zálohy staré většinou 7 až 14 dnů. Osobně doporučuji, abyste si zálohy webu dělala i přímo do svého počítače. Tyto zálohy provádějte tak často, jak aktualizujete. Pokud aktualizujete denně, zálohu provádějte do svého PC minimálně 1x týdně.

#16 18. 4. 2012 Facebook reklama

Martin Holák: Poskytujete i služby reklamy na Facebooku?

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Holáku,

tuto službu bohužel neposkytujeme. Rozsah našich služeb je poměrně veliký, přičemž neplánujeme v blízké budoucnosti jejich rozšíření. 

#5 23. 3. 2012 Doba realizace www stránek

Jana Musilová: Chtěla jsem si nechat zhotovit osobní webové stránky, firma mi předběžně stanovila lhůtu zhotovení na jeden týden. Budu mít zcela originální grafiku, žádné šablony apod. Není to příliš krátká doba? Děkuji

Petra Mikulášková

Dobrý den paní Musilová, tady se obávám, že je to příliš krátká doba. Z letitých zkušeností, pokud se dělá originální grafika, vím, že to trvá déle. Určitě budete mít připomínky k dané grafice a o pár dnů se to natáhne. Následně se musí grafika nařezat, nakódovat a nastylovat, a to pár dnů vezme. Spíše počítejte s výrobou v horizontu 2 až 4 týdnů do plného dokončení prezentace. 

Další stránky: «« « 1 2 »» »»»


manual

poptavka

Zákazníci o nás napsali

Rychlý, bezproblémový průběh.

Mgr. Jaroslava Hybášková, ředitelka školy
www.zskotvrdovice.cz