Poradna

Určitě vás napadá spoustu dotazů, na které vám zatím nikdo neodpověděl. Ať už bude váš dotaz jakýkoliv a bude zasahovat kteroukoliv oblast webových prezentací, vždy vám v rozumném čase odpovíme. Nebojte se ptát. Otázky jsou základem úspěchu a správného porozumění.

*) Povinné údaje

Další stránky: «« « 1 2 3 4 5 »» »»»

#52 9. 5. 2013 Jaký zvolit pronájem.

Petr: Jaký pronájem e-shopu doporučujete myslím to s e-shopem vážně.

děkuji

Petra Mikulášková

Dobrý den Petře,
pro začátek doporučuji pronájem, abyste si odzkoušel, co znamená mít e-shop. Je to investice za pár stokorun měsíčně. Zavolejte zákazníkům dodavatele, kterého si vyberete a zeptejte se, jak moc jim řešení vyhovuje, jak moc jim dodavatele pomáhá a jak často mají potíže s provozem.

Taktéž si prohlédněte e-shopy a sepište si, co všechno by měl váš e-shop umět z pohledu zákazníka a samozřejmě si zkuste bezplatné demoverze několika e-shopu - jde o to, aby vám prostředí redakčního systému "sedlo".

Petra

#51 12. 4. 2013 Jak se dělá www stránka

Júlia Zauková: ako sa robi www stranka?

Petra Mikulášková

Dobrý den,

velmi zjednodušeně, se napíší v html tagy s informací, jak má být na webu co zobrazeno, přidají se případně obrázky. Tyto soubory se nahrají přes ftp na hosting a následně se daná stránka zobrazuje na internetu.

Pro uživatele, který se nechce učit html a další jazyky, tak je možné zvolit služby typu www.estranky.cz nebo www.webnode.cz, kdy tvorbu www stránek zvládne každý, ale je dost omezen v úpravách danou službou. 

Vyčerpávající zdroj k tvorbě www stránek najdete na: www.jakpsatweb.cz

#50 11. 2. 2013 Získání ověřeno zákazníky

Lucka: Dobrý den,
jak je možné, že web, který obdržel 30recenzí na heureka.cz má "ověřeno zákazníky" a web, který má 50 recenzí jej nemá? Recenze jsou vesměs kladné u obou.

Petra Mikulášková

Dobrý den, děkuji za dotaz, ano je to možné. Viz. nápověda heuréky:

Pro získání certifikátu Ověřeno zákazníky je třeba, aby obchod, který má tuto službu správně zavedenou, získal několik desítek víceméně kladných hodnocení (cca 50 až 80) za posledních 90 dní. Nelze stanovit přesný počet potřebných příspěvků k získání tohoto certifikátu, jelikož nezáleží pouze na kvantitě, ale také na kvalitě příspěvků. 

Certifikát je získáván a odebírán automaticky (zcela bez našeho manuálního zásahu) na základě koeficientu počtu a kvality hodnocení. Jakmile bude mít obchod na daný certifikát nárok, bude o tom informován emailem včetně ikonek.

#45 13. 10. 2012 Jak vkládat videa na web?

Jana Kalenská: Dobrý den přeji, ráda bych na svůj osobní web vkládala vlastní videa, ale jsou datově náročné na můj hosting. Neznáte náhodou nějaké řešení, abych nemusela videa převádět a vložila je na svůj web?

Petra Mikulášková

Dobrý den paní Kalenská, můžete zkusit Youtube. Vytvořte si zde účet, video sem nahrejte a pak je sdílejte na svém webu.

#44 9. 10. 2012 Jak používat facebook ads a nebýt plátce daně?

Karel Vašek: Dobrý den, chtěl bych používat facebook reklamu, ale nechci kvůli tomu platit daň. Existuje nějaký způsob jak to řešit?

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Vašku, možnost by jedna byla - fakturovat musíte přes plátce daně. Tím může být reklamní agentura či firma. V opačném případě se stanete povinně plátcem daně.

#43 30. 9. 2012 Mobilní verze eshopu

Petr Spálený: Dobrý den, odevšad slýchávám, že mobilní verze e-shopu bude v budoucnu konkurenční výhoda. Ale hodně to stojí. Existuje nějaká alternativa mobilní verze pro e-shopu, který nebude stát tolik peněz?

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Spálený, jedna možnost by tu byla. V těchto dnech se pomalu spouští Tapomat (www.tapomat.cz), který je řešením pro provozovatele e-shopů, kteří si nemohou dovolit utrácet nehorázné sumy za mobilní verze. Funguje na principu XML souboru. Služba vezme váš XML soubor s přehledem produktů a převede jej do formátu, který přečtou uživatelé mobilních zařízení.

#42 16. 9. 2012 Má význam dělat minisite weby?

Petra Vlásenská: Dobrý den, můj marketingového poradce mně poradil abych si nechala udělat tzv. minisites. Jaký na to máte názor? Děkuji Vlásenská.

Petra Mikulášková

Dobrý den paní Vlásenská, v minulosti byly minisaity, tzv. satelitní weby, dost populární. V dnešní době už to upadá, nedaří se na ně získávat lehce cílenou návštěvnost. Dá se říci, že se drobí síly. Místo aby se podporoval jen hlavní web, tak se podporuje hlavní + minisait weby. Jediné plus je, že na minisait webech si můžete dovolit tzv. Black Hat SEO, kdy na minisait webu můžete zkoušet nekalé praktiky.  

#41 26. 8. 2012 Výměna bannerů s dalšími weby na můj eshop

Patrik Nováček: Dobrý den, má význam si vyměňovat bannery s dalšími weby? Mám eshop se sportovní výživou a chtěl bych oslovit mé známé sportovce, jestli si se mnou nevymění banner.

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Nováček, význam to má, pokud jsou další weby kvalitní, tedy mají návštěvnost v desítkách za den, banner bude na "pěkném" místě a hlavně web bude tématicky stejně zaměřený jako váš. Nemá význam si vyměňovat s weby, které nejsou z oboru. Doporučení tedy je zkusit to na 2-3 webech a po měsíci se podívat na návštěvnost z těchto webům, a pokud přináší návštěvnost, tak to ponechat, jinak je to lepší smazat. Sice vás to moc stát nebude, ale také vám to nic nepřinese, tak proč rozptylovat zákazníka?

#40 20. 8. 2012 Blokace eshopu na www.heureka.cz

Petr Mužík: Dobrý den, jak je to prosím s blokací na www.heureka.cz pokud mně byl zablokován eshop za psaní vlastních recenzí? Děkuji Mužík.

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Mužík, blokace se dává v řádu měsíců, záleží na míře provinění. Obvykle jsou to dva měsíce, toto je řešeno individuálně a www.heureka.cz by vás měla informovat o délce. V případě opakovaného provinění může dojít na trvalé vyřazení eshopu. Více informací najdete v oficiálním článku na blogu Heuréky. Viz. http://blog.heureka.cz/jak-se-vyvarovat-blokaci-eshopu-pri-kontrole-recenzi-na-heureka-cz-kvuli-podvodnym-recenzim/

#39 15. 8. 2012 Zápis v katalogu www.firmy.cz bez IČ

Jan Kulhavý: Dobrý den, vlastním penzion a nedaří se mně přidat zápis do katalogu firem na www.firmy.cz. Kde to po mně chce IČ, které nemám, k provozu penzionu není potřeba. Dá se dostat můj zápis do tohoto katalogu? Děkuji za pomoc. Kulhavý.

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Kulhavý, zjišťovala jsem to přímo u tohoto katalogu a cituji odpověď:

Při založení každého firemního zápisu bez IČ je nutné dokázat, že je z činnosti odváděna daň a že je činnosti prováděna legálně. V případě ubytování například zaslat kopii dokumentu o platbě daní za ubytovací služby, o platbě odváděné obci při provozování ubytovacího zařízení nebo kopii první strany z ubytovací knihy.

Jakmile obdržíme jeden z těchto dokladů, bude možné informovat Vás o dalším postupu pro založení firemního zápisu.

Lze tedy mít i zápis bez IČ, ale je nutno doložit, že je činnost dělána legálně.

Katalog www.firmy.cz patři k mála katalogům, kde se zápis vyplatí mít. Přichází z tohoto katalogu návštěvníci. 

Další stránky: «« « 1 2 3 4 5 »» »»»


manual

poptavka

Zákazníci o nás napsali

Rychlý, bezproblémový průběh.

Mgr. Jaroslava Hybášková, ředitelka školy
www.zskotvrdovice.cz