Poradna

Určitě vás napadá spoustu dotazů, na které vám zatím nikdo neodpověděl. Ať už bude váš dotaz jakýkoliv a bude zasahovat kteroukoliv oblast webových prezentací, vždy vám v rozumném čase odpovíme. Nebojte se ptát. Otázky jsou základem úspěchu a správného porozumění.

*) Povinné údaje

Další stránky: ««« «« 1 2 3 4 5 » »»

#11 3. 4. 2012 Co jsou to PPC?

Pavel Sklenařík: Dobrý den, co jsou to PPC? Početl jsem si pár článků ale rád bych slyšel nějaké jednoduché vysvětlení. Mám web a chtěl bych ho lépe zpropagovat. Děkuji moc.

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Sklenaříku. Když si zadáte do vyhledávací okna slovo lyže, zobrazí se vám výsledky dotazu. Ty po pravé straně a první tři dotazy pod vaším slovem (jsou zvýrazněny v rámečku) jsou inzeráty PPC. Tyto inzeráty se vyobrazují podle toho, nakolik souvisí s vaším slovem lyže. Jsou placené a způsob řazení je ovlivněn více faktory (již zmiňovaná cena a souvislost se slovem lyže). PPC inzeráty pomáhají přivádět nové zákazníky na web. Jejich správa je náročná, a pokud se do nich pustí začátečník či samouk, výsledek není odpovídající tomu, kolik peněz do toho investoval. Proto vybírejte specialistu na PPC, který vhodně sestaví inzeráty i spočítá optimální cenu za prokliky.

#10 30. 3. 2012 Jak často měnit grafiku

Katarína Dolní: Dobrý den,
má význam měnit si čas od času grafiku na webu? Jde mi o to, jestli se okouká?

Petra Mikulášková

Dobrý den paní Dolní, obecně grafika je u nás velmi přeceňovaným atributem webových stránek. Např. v Americe se na to až tak nehledí. Hlavní je, aby stránky přiváděly nové návštěvy a generovaly další zákazníky. Zatím nikdo neprokázal, že by mu vyšperkovaná grafika přivedla větší obraty.

Grafika by měla splňovat určité standardy - funguje to obdobně, jako když přijdete do obchodu a také očekáváte, že prostředí bude nějak vypadat. Takto bych se na to dívala. Grafiku nemusíte rok co rok obměňovat.

#9 26. 3. 2012 Program na tvorbu webů

Lukáš Prášek: Dobrý den,
který program byste doporučili pro tvorbu webů? Našel jsem jich několik, ale nevím, který je lepší?

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Prášek, osobně používáme program od Adobe Dreamweaver a Photoshop. Jsou špičkami ve svém oboru a umí spoustu funkcí.

#8 26. 3. 2012 Www stránky zdarma.

Andrea Novotná: Dobrý den, pátrala jsem po internetu a hledala jsem zhotovení webových stránek zdarma. Našla jsem jich několik, ale nemám s tím zkušeností. Myslíte pro malý web nehtového studia to je dostačující nebo si mám nechat zhotovit web na míru? Děkuji moc.

Petra Mikulášková

Dobrý den paní Novotná, z počátku by měly stačit www stránky zdarma. Nejznámější jsou www.webnode.cz či www.estranky.cz, kde se základní prezentace dá vytvořit zdarma. Co si ale moc lidí neuvědomuje, je skutečnost, že v dnešní době již nestačí stránky "pouze mít", ale hlavně postarat se o jejich marketing - zajistit jim propagaci. Pokud chcete, aby vám stránky přinesly nové lidi, nestačí si je nechat vytvořit a čekat, až k vám přijdou zákazníci.

#7 23. 3. 2012 Výběr funkcí pro eshop

Josef Sklenařík: Dobrý den,
uvažuji o založení e-shopu na prodej drobného kutilského nářadí. Díval jsem se na jiné e-shopy a zkoumal funkce (to co umí - nap. podobné zboží, výběr podle ceny atd.) Je toho hodně, mám i výběr toho co bych chtěl použít. Které funkce si myslíte, že jsou nepostradatelné (měl bych je určitě použít)?

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Sklenařík, zde je výběr hodně individuální podle vašich potřeb... Nicméně mezi základní funkce, které by měl e-shop mít, patří registrace zákazníků, vyhledávací okénko, výběry způsobu platby a dopravy (budete-li jich používat více), filtry zboží (ve vašem případě cena a výrobce), XML zdroje (nutné např. pro zbožové vyhledávače). Jsou i jiné, pro e-shop nepostradatelné, ale opravdu záleží na vašich potřebách.

#6 23. 3. 2012 Zjištění obsazenosti domény

Marek Koutný: Dobrý den,
kde si mohu zjistit zdali doména je či není obsazená? Zatím to dělám tak, že zadám její jméno do URL. Není na to náhodou nějaká databáze? Dik

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Koutný, váš laický zbůsob je možný, ale je to pro velmi rychlý přehled. Pokud chcete mít 100% jistotu, jestli je doména volná, navštivte stránku https://www.domainmaster.cz/. Zde lehce zjistíte obsazenost domény i pro jiné přípony než "CZ" domény.  

#5 23. 3. 2012 Doba realizace www stránek

Jana Musilová: Chtěla jsem si nechat zhotovit osobní webové stránky, firma mi předběžně stanovila lhůtu zhotovení na jeden týden. Budu mít zcela originální grafiku, žádné šablony apod. Není to příliš krátká doba? Děkuji

Petra Mikulášková

Dobrý den paní Musilová, tady se obávám, že je to příliš krátká doba. Z letitých zkušeností, pokud se dělá originální grafika, vím, že to trvá déle. Určitě budete mít připomínky k dané grafice a o pár dnů se to natáhne. Následně se musí grafika nařezat, nakódovat a nastylovat, a to pár dnů vezme. Spíše počítejte s výrobou v horizontu 2 až 4 týdnů do plného dokončení prezentace. 

#4 23. 3. 2012 Jak převést data na jiný webhosting

Vladislav Sedláček: Vlastním webové stránky již delší dobu ale platím poměrně vysokou částku za webhosting. Pokud bych chtěl přejít k nějakému jinému poskytovateli musím si údajně data přehrát na nový. Nikdy jsem to nedělal. Obnáší to něco specifického?

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Sedláček, pro běžného člověka v našem oboru je to jednoduchá záležitost, pokud to nejsou rozsáhlé portály nebo e-shopy. Pokud jste to nikdy nedělal, doporučuji vám najmout si kompetentního člověka. Časově je to práce na jednu až dvě hodiny.

#3 23. 3. 2012 Platba za webové stránky

Karel Kramařík: Dobrý den,
co byste doporučil pro začínajícího živnostníka jako nejlepší formu webových stránek - pronájem nebo hotové řešení za jednorázovou cenu? Děkuji předem.

Petra Mikulášková

Dobrý den pane Kramařík, asi jednorázovou cenu, kdy dostanete řešení přímo na míru. Standardem jsou dnes redakční systémy, díky kterým můžete informace na webu kdykoliv změnit (např. se vám ztratí telefon a budete mít nové číslo, tehdy je můžete změnit i na webu). Pokud se spokojíte se šablonovitou grafikou, tak prezentace se již dá pořídit od 3000 Kč. 

#2 23. 3. 2012 Velikost webhostingu

Dana Štrofová: Dobrý den,
chtěla bych se vás zeptat, jak velký webhosting mám zvolit pro webovou prezentaci, která by měla mít cca 5-10 stránek. Stránky se mají týkat kadeřnického studia. Děkuji

Petra Mikulášková

Dobrý den paní Štrofová, přibližně můžete počítat s webhostingem o kapacitě 50-100 Mb. Pokud budete chtít mít u webhostingu i emailové schránky, tak raději počítejte s rezervou. Tudíž vybírejte hosting s kapacitou 500 MB. Většina webhostingů již má dostatečnou kapacitu.  

Další stránky: ««« «« 1 2 3 4 5 » »»


manual

poptavka

Zákazníci o nás napsali

Obec měla jednoduché stránky. Mirek Sedlák nabídl spolupráci, která se setkala s kladným ohlasem nejen u zastupitelů, ale i u většiny občanů.

Alois Kunc, starosta obce Kotvrdovice
www.kotvrdovice.cz